חתונה קטנה היא הזדמנות לחגוג את אחד האירועים הכי חשובים בחייכם בצורה מקורית ואינטימית – אפשר לקיים את החתונה בחיק הטבע, בחוף הים או אפילו בווילה במושב. בחתונה כזו אפשר לשלב את כל האטרקציות ששום חתונה אינה שלמה בלעדיהן : ציוד הגברה מתקדם ומוזיקה טובה, בר משקאות מושקע, צילום מגנטים, קייטרינג באיכות גבוהה וכו’.

אז איך מתכוננים לחתונה קטנה?
בזמן ארגון חתונות קטנות יש כמה שלבים הכרחיים שחייבים לעשות אותם על מנת שהכול ידפוק כמו שעון ותוכלו להגיע לחתונה רעננים ועם הרבה אנרגיות חיוביות!

בחירת המוזמנים לחתונה
כאשר מתכננים חתונה קטנה, ההקפדה על הזמנת האורחים החשובים לכם ביותר היא קריטית. בדרך כלל מזמינים בעדיפות ראשונה את המשפחה הקרובה, לאחר מכן את החברים הקרובים ולאחר מכן את הקולגות במקום העבודה. את רשימת המוזמנים המשפחתית של כל צד רצוי להשאיר להורים שיש להם היסטוריה רחבה עם כל האנשים שהזמינו בעבר. בכל מה שקשור לחברים, רצוי לשבת עם בן הזוג, ובכל מקרה לאחד בסופו של דבר את הרשימות ולהסיר כפילויות.

אישורי הגעה
היום יש לא מעט דרכים לאשר את ההגעה של האורחים – שליחת הזמנות בדואר בשיטה הישנה והטובה, הזמנה טלפונית וכמובן הזמנה דיגיטאלית. עדיף לשלב בין שתי דרכים לפחות על מנת להגיע לרמת דיוק גבוהה יותר ולהקטין את הפער בין מספר האורחים שאישרו את ההגעה לאילו שהגיעו בפועל (בדרך כלל יגיעו בערך 10% פחות).

מקום שמתאים לחתונה קטנה
כמו שציינו בהתחלה, מכיוון שמדובר בחתונה קטנה, יש לכם חופש מוחלט בכל מה שקשור בבחירת מקום האירוע עצמו. הדבר שחשוב להתמקד בו הוא התאמת מספר האורחים לגודל ואופי המקום – מקום גדול מדי עשוי ליצור את הרושם שהחתונה “ריקה” ואילו מקום קטן מדי עשוי להיות צפוף ולא נוח, וכמובן גם לא בטיחותי (בטח ובטח אם מדובר במתחם סגור)…

מתי?
אם אתם מתכננים חתונה קטנה, יש לכם את הפריבילגיה לבחור את החתונה במגוון גדול יחסית של עונות : החל מהאביב, דרך הקיץ ועד לתחילת הסתוו. מכיוון שהחתונה לא מתקיימת לרוב באולם, לא רצוי לבחור בחורף מכיוון שאף פעם אי אפשר להיות בטוחים שהגשם לא יתקוף…
עם זאת, עליכם לזכור שחתונה בקיץ עדיין תהיה יקרה יותר מכיוון שזוהי העונה עם הביקוש הגבוה ביותר.

DJ וציוד הגברה
אין מה לעשות, ומוזיקה ים תיכונית היא עדיין המוסיקה שהכי מתאימה לקהל הישראלי בכל הקשור לשמחות. לכן, גם אם זה לא בדיוק הסגנון המועדף עליכם, תצטרכו לשלב אותה ברשימת ההשמעה. מלבד זאת, אתם יכולים לבחור בשירים מיוחדים לרגעים כמו שבירת הכוס או ריקודי הסלואו.
לא פחות חשוב להקפיד על ציוד ההגברה הנכון, במיוחד כאשר מדובר על חתונה קטנה שהאקוסטיקה בה שונה מאשר בחתונה רגילה. לכן, מומלץ מאוד לעבוד עם DJ שיש לו ניסיון בתחום.

צלם גדול לחתונה קטנה
נכון שמגוון הצלמים בשוק הוא אדיר ושהתחרות קשה, אבל השיקול העיקרי צריך להיות החיבור שיש לכם עם הצלם : צלם שיש לכם חיבור טוב אתו יבין בדיוק מה אתם רוצים ותוכלו לזרום אתו בקלות. גם אם לא חותמים עם הצלם על חוזה, חשוב לתעד בכתב את מה שהסכמתם עליו – לדוגמה

• מספר התמונות המשוער
• לוחות זמנים (זכרו שבדרך כלל יש גם צלם נוסף למקרי גיבוי)
• הרכב האלבום או האלבומים
• פוקוס על האורחים החשובים לכם ביותר
• תשלום לאקסטרות כגון הגדלות
בדרך כלל תרצו גם לתאם צילום מגנטים, כאן אפשר להיעזר בחברה שעובדת עם הצלם על מנת לחסוך כסף או לבחור בשירות חיצוני לצילום מגנטים.

לחסוך כאבי ראש
אם קראתם עד לכאן, בוודאי הבנתם שגם ארגון חתונה קטנה היא לא משימה פשוטה ושיש הרבה שלבים לעבור בדרך. מסיבה זו, רצוי להיעזר בשירות של ארגון חתונות המתמחה בחתונות קטנות. ההשקעה הנוספת הזו יכולה להשתלם מאוד בזמן, כאבי ראש ובסופו של דבר תביא אתכם ליום החתונה שמחים ומרוצים ולא עם הלשון בחוץ…

התקשרו עכשיו